co je metabolic balance

 

 

Metabolic balance je jednou z neúčinnějších metod k získání optimální tělesné hmotnosti, která je v ČR dostupná. Zakladatelem metody MB je německý lékař – internista Dr. Wolf Funfack a jeho kolegyně nutriční specialistka Ing. Silvia Bürke. Ve spolupráci s týmem lékařů, odborníků na výživu a informatiků se jim podařilo po téměř 20 letech výzkumu vytvořit speciální počítačový program. Tento program sestaví na základě podrobného laboratorního vyšetření vzorku krve a vyplněného dotazníku, týkajícího se zdravotního stavu, užívaných léků každému účastníkovi individuální jídelní plán. Program je pravidelně aktualizován dle údajů federální potravinové databáze a je podložen vědeckými studiemi. V roce 2011 obdržel metabolic balance cenu Harward Health Award.

Základní myšlenkou autorů metody je, že každý člověk je schopen sám produkovat všechny hormony a enzymy potřebné pro vyváženou látkovou výměnu, za předpokladu, že tělu výživou dodává všechny k tomu potřebné stavební látky. Faktem je, že každý člověk s vyváženou látkovou výměnou je schopen si pomocí svých vnitřních signálů vybírat vhodné potraviny. Vyvážená látková výměna je základem harmonického průběhu všech tělesných funkcí.

Princip metody je v podstatě velmi jednoduchý a efektní, bez nutnosti užívání potravních doplňků či speciálních koktejlů či vitamínů, působí ihned a trvale. Všechny potraviny jsou běžně dostupné v supermarketech. Metoda je pro každého klienta „ušita na míru“. Znamená to, že každý obdrží svůj individuální jídelní plán. Jídelní plán sestavený pro jednu osobu nelze využít osobou druhou.

Metabolic balance mimo redukce váhy, zlepšuje zdravotní obtíže. Zmírňuje alergie a kožní problémy, lymfatické otoky, stabilizuje hladinu krevního cukru, snižuje vysoký tlak a cholesterol. Pomáhá i při migréně, zažívacích obtížích, problémech se spánkem a při klimakteriu. Metabolic balance je vhodný i pro ty, kteří chtějí trvale zlepšit svůj zdravotní stav nebo kondici, pro sportovce i jedince s příliš nízkou hmotností. Metabolic balance příznivě působí i na duševní rovnováhu a zlepšuje schopnost koncentrace. I přes značný úbytek váhy nedochází k úbytku svalové tkáně a vaziva, dochází pouze k odbourávání tukových buněk. Pleť tak zůstává napnutá a krásná a zároveň hubnete přirozenou cestou v partiích, kde je třeba. Individuální plán znovu nastaví Váš přirozený proces odbourávání tuků v nočních hodinách a spustí Váš metabolismus.

Pro koho není program vhodný?

- pro těhotné a kojící ženy
- pro klienty s vážným selháváním ledvin a jater
- pro děti do 8 let
- pro klienty odmítající konzumaci jablka